× public_lbl_my_posts آثار من shop_lbl_channels public_lbl_profile_dropdown_edit خروج از حساب کاربری

خاطرات سفیر

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

صفحات کتاب : 200

کنگره : LB3609‭‏‫‬‭/ش24خ2 1395

دیویی : ‏‫‬‭378/55092

کتابشناسی ملی : 4324075

شابک : ‭‬‭978-600-03-0585-7

سال نشر : 1395

شابک دیجیتال : 978-600-03-2723-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب خاطرات سفیر

کتاب «خاطرات سفیر» خاطرات خانم نیلوفر شادمهری و شامل بیان چالش هایی است که یک بانوی مسلمان به عنوان دانشجوی ممتاز ایرانی در فرانسه با آن مواجه شده است.

او شد سفیر ایران، یا بهتر بگوییم سفیر اسلام در قلب کشور فرانسه. بانویی محجبه و شاید کمی متفاوت از هم سالان و همکلاسی های خود که برای تکمیل تحصیلاتش در رشته ی طراحی صنعتی، برای مدتی ایران را به مقصد فرانسه ترک می کند و اینگونه خاطرات سفیر آغاز می شود.

کتاب «خاطرات سفیر» به روایت خانم نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می برد و او را با رویدادها، تجربه ها و خاطراتش شریک می کند.

خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه ی او با آدم های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب تر می کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و دست ندادن با سرشناس ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیم النفس».

خاطرات منتشر شده در این کتاب، ابتدا در وبلاگی به نام «سفیر ایران» توسط نویسنده نوشته شده و سپس به مرور بر آن خاطرات افزوده شده است.

ایشان در این کتاب، حدود سی خاطره را به رشته ی تحریر درآورده و توضیح نیز داده اند که این مجموعه در واقع بخش اندکی از تمام خاطرات ایشان است و ابراز امیدواری کرده اند بتوانند فصل های بعدی این کتاب را نیز بنویسند.

رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارها گفتند: کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم هایتان بخوانند.

فهرست

پیش از آغازمعیار مهم من از نظر ا ستادمعمای چهار د ست مرددخوشامدی لعنتیتأثیر تلفظ دقیق کلمات بر نتیجة بحثآغاز یه دو ستیخداوند شکلات و بحث رو دوست دارهروز اعتصاب مستند آرتهعدو شود سبب خیر وَ یَرزُقهُ مِن حَیثُ لا یحتَسِبجایی برای زندگیمارمولک پخته یا حلزون برشته؟چه کسی مسیح رو به صلیب میکشه؟او«جشن دو ستیها »ی دانشگاهخاطرة سگیبحران هویت روزی که به مفید بودن «در » شک کردم!مهمونای خوابگاه (قسمت اول)مهمونای خوابگاه (قسمت دوم)مهمترین درس ا ستادیه عالم جامع الشرایط بی حجاب!کنفرانس مدویرجینی مریضهامنیتهایی که از د ست میرنسلیم النفسحما سه ثنااعتماد به نفست من رو میکشهروزی تو خواهی آمدادیبانه اتاق پرو به و سعت شهر!شبی که دو ست داشت سحر بشه

کتاب الکترونیکی

9,900 تومان

حجم : 1.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224