× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

پنج نکته مهم درباره خود ارضایی

ناشر: امام علی ابن ابی طالب(ع)

گردآورنده: ابوالقاسم علیان‌ نژادی‌ دامغانی

سال نشر : 1390

صفحات کتاب : 59

کنگره : BP250/55‏‫‬‭/ع77پ9 1390

دیویی : 297/632

کتابشناسی ملی : 2629323

شابک : 978-600-92281-8-8‬‬

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب پنج نکته مهم درباره خود ارضایی

یکی از خصوصیّات و ویژگی های درس خارج فقه حضرت آیت الله العظمی مکارم شیراز مدظله، که آن را از دیگر دروس مشابه متمایز می کند، پرداختن به مسایل و معضلات و شبهات جامعه در ضمن مباحث علمی تخصّصی است.

مثلاً هنگامی که در بحث ازدواج، به ازدواج مسلمانان با غیر مسلمانان، مخصوصاً پیروان زردشت، رسیدند با توجّه به وجود زردشتیان در بعضی از مناطق کشور به شرح کافی پیرامون این آیین و نحوه ی ارتباط مسلمانان با آن ها پرداختند. یا هنگامی که در مبحث دیات به دیه ی ولد الزنا رسیدند، در مورد همه ی مباحث مربوط به این موضوع از جمله برخی از محرومیّت هایی که فرزند نامشروع دارد بحث کردند. و نمونه های دیگری که نیاز به ذکر همه آن ها نیست.

در بحث حج نیز هنگامی که به بحث استمناء، که یکی از محرّمات احرام است، رسیدند با توجّه به ابتلای برخی از جوانان به این کار بسیار زشت و گناه بزرگ، جلساتی چند را به بیان و تشریح ابعاد مختلف آن پرداختند. تا از این طریق هم خانواده ها را متوجّه خطری که در کمین جوانانشان می باشد کرده باشند، و هم ابعاد مختلف این گناه بزرگ را برای جوانان تشریح نمایند، و هم ضررها و آثار شوم آن را به آن ها گوشزد کنند، و هم راهکارها و طرق رهایی و خلاص شدن از آن را به مبتلایان آن تعلیم دهند.

با عنایت به این که این مباحث صرفآ یک بحث علمی نبود، بلکه جنبه ی کاربردی نیز داشت، بصورت مستقل در اختیار شما خوانندگان محترم قرار گرفت، تا اگر خدای ناکرده در اطرافیان شما فردی مبتلا به خودارضایی است، بتوانید با آگاهی بیشتر به کمکش شتافته و او را نجات دهید.
این کتاب در پنج فصل تقدیم شما خوانندگان محترم می شود :
1 - اصل حرمت استمناء و خودارضایی با چهار دلیل محکم و غیرقابل انکار.
2 - معنای استمناء و مصادیق آن.
3 - ضررها و مفاسد متعدّد خودارضایی.
4 - مجازات آن.
5 - راهکارهای پیشگیری از خودارضایی.

فهرست

مقدّمهفصل اوّل: حرمت استمناء دلیل اوّل: اجماع فقهاء دلیل دوّم: آیاتی از قرآن مجید دلیل سوم: روایات معصومین دو روایت مخالف! روش های جمع بین روایات مذکور اعمال مرجّحات دلیل چهارم: دلیل عقلفصل دوّم: ضررها و مفاسد خودارضایی ضررها و مفاسدفصل سوّم: مصادیق استمناء دلیل های ما بر عمومیّت ملاعبه ی با زوجه استثناست خودارضایی در زنان!فصل چهارم:مجازات خودارضایی ادلّه ی تعزیر استمناء کنندهفصل پنجم: طرق پیشگیری و راه حل ها پیشگیری مقدّم بر درمان است راه حلّ اوّل: ازدواج معضلات ازدواج در عصر و زمان ما راه حلّ دوم پرهیز از عوامل تحریک راه حل سوم اجتناب از دوستان ناباب راه حلّ چهارم اشتغال راه حلّ پنجم مطالعه ی مداوم آثار سوء استمناء راه حلّ ششم تقویت پایه های ایمان نیروی جنسی و بلوغ ارتباط میان غدد جنسی و غدد درون ریز در ارگانیسم منبع تولید نیروی جنسی بهره گیری از نیروی جنسی در ورزش نیروی جنسی و طول عمر نیروی جنسی و عقل خودارضایی و تخلیه ی نیروی جنسی رابطه ی جنسی غیر متعارف آیا خودارضایی عوارضی دارد؟ خودارضایی و فرایند سالخوردگی آثار خودارضایی برمغز انسان ارتباط مغز با مَنی خودارضایی و دیوانگی خودارضایی و ناتوانی جنسی خودارضایی و انزال زودرس خودارضایی و انزالهای شبانه اخلاق جنسی نامشروع خودارضایی و موادّ مورد نیاز بدن خودارضایی و ضعف پروستات خودارضایی و فرزند ناسالم خودارضایی و جُرم خطرات خودارضایی در خانمها چگونه می توان ازخودارضایی دست کشید؟ سایر راههای جلوگیری

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

رایگان

حجم : 201.3 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 62