× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

پس از پیروزی

مجموعه مقالات، یادداشتها، مصاحبه ها و اطلاعیه های اسفند 1357 تا شهریور 1359

ناشر : سوره مهر

گردآورنده : میرزاباقر علیان‌نژاد

تعداد صفحات نسخه چاپی : 438

رده بندی کنگره : BP۱۵۳/۵‭‬ ‭/م۷۳‏‫‬‭ع۸ ۱۳۹۵

رده بندی دیویی : ‏‫‬‭۲۹۷/۹۹۸

شماره کتابشناسی ملی : ۴۵۲۴۹۱۸

شابک : ‭978-600-03-0639-7

سال نشر : 1395

شابک دیجیتال : 978-600-03-2711-8

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب پس از پیروزی

«پس از پیروزی» عنوان اثری است که در آن مجموعه مقالات، یادداشت ها و مصاحبه های حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از اسفند 57 تا شهریور 59 شروع جنگ تحمیلی، به همت میرزا باقرعلیان نژاد جمع آوری شده است.

این اثر 53 مقاله، یادداشت و گفت و گو است که از روزنامه های کیهان و اطلاعات جمع آوری شده است. آیت الله مکارم شیرازی درباره موضوعات روز کشور در فواصل روزهای آغازین انقلاب تا اوایل شروع جنگ تحمیلی نظرات خود را در قالب یادداشت و مصاحبه بیان کرده اند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، برای آگاهی بیشتر خوانندگان برای برخی مقالات گویاسازی در پاورقی انجام شده است. اسکن برخی از این مقالات نیز در کتاب گنجانده شده است. همچنین ایشان در آغاز کتاب مقدمه ای دو صفحه ای را به رشته تحریر درآورده اند.

این اثر به نوعی جلد دوم کتاب «از تبعید تا پیروزی» است اما از آن جایی جلد اول بیشتر به زندگینامه ایشان اختصاص دارد، به لحاظ عدم ارتباط موضوعی بین دو اثر از ذکر جلد دوم در عنوان کتاب خودداری کرده ایم. البته در جلد اول نیز یازده مقاله و یادداشت و دو مصاحبه از روزنامه های کیهان و اطلاعات در سال های قبل از انقلاب آورده شده است.

گفتنی است چندی پیش، زندگینامه سیاسی- اجتماعی آیت الله مکارم شیرازی به همراه تعدادی از مقالات و گفت وگوهای ایشان در کتابی با عنوان «از تبعید تا پیروزی» از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

فهرست

مقدمه ای از آیت ا لله العظمی ناصر مکارم شیرازیپیشگفتاردشمن، هرگز از پا ننشسته20 پیشنهاد فوری به دولت انقلابچشم انداز مسائل اقتصادی در حکومت اسلامی( 1)چشم انداز مسائل اقتصادی در حکومت اسلامی( 2)منتظر بهانه های دیگر باشیم! آیا عفو عمومی لازم است؟چرا موج اعتراض علیه کمیته ها بلند شده؟دیکتاتوری خشن در راه است!تأخیر عفو عمومی: فرار مغزها و سرمایه هاخطر بزرگی که انقلاب ما را تهدید میکندامریکا کانون بزر گترین اشتباهات سیاسی!با اینهمه دشمن چرا برادر نباشیم؟!سند آزادی است یا زنجیر اسارت؟جمهوری اسلامی، بدون اسلام ممکن است؟!مجلس مؤسسان باشد یا نباشد؟نارسائیهای اساسی در پیش نویس قانون اساسیانتقام جوییها چهره انقلاب را تیره میکندبه حکومت «ژ »3 خاتمه دهیدمن از دادستان کل انقلاب شکایت دارمچرا بر سر مذهب دعوا کنیم؟انقلاب و پادوهای ضدانقلاب!شعارهای انقلابی را وسیله تصفیه حسابهای شخصی قرار ندهیممجلس خبرگان و یک رسالت تاریخیآیت الله ناصر مکارم شیرازی: عفو عمومی نه تنها جنبه انسانی، بلکه جنبه سیاسی داردو از جذب نیروهای ما به گذشته مانع میشودروز قدس آغاز فصل جدیدی از مبارزه برای آزادی فلسطینناراضیهای انقلابی را با ناراضیهای ضدانقلابی اشتباه نکنید!تصمیم گیریهای عجولانه، سرچشمه نارضاییها!تولید کار یا تولید بیکاری!کلید حل مشکل کردستانراه را بر غارتگران و بهانه جویان ببندید!چرا دخالت افراد غیرمسئول هنوز ادامه دارد؟طرحی برای پاکسازی ادارات و موسساتفریادهایی از عمق جامعهپس بگویید ]در[ این مملکت آدم نیست!نظام اقتصادی جامعه آینده، سرمایه داران و چپ افراطینظام اقتصادی اسلام یک بُعدی نیستریشه غارتگری ابر دزدهای وابسته را قطع کنیمشکافها را پر کنیدادامه این هرج و مرج به سود کیست؟!راه شکستن محاصره اقتصادی دشمناطلاعیه آیت الله مکارم شیرازی: افشاگری هم حساب و کتابی داردبهترین هدیه من برای رئیس جمهورهنوز هم برای مبارزه با مشکلات شلاق؟!روحانیت در برابر یک آزمایش بزرگ! 7 عامل نابسامانی در سالی که گذشتتنها راه بازگشت امنیت به کشورچگونه دانشگاه به آغوش مردم بازمی گردد؟نگذارید مسایل اساسی انقلاب را تحریف کنندخودمحوری پار ه ای از ارگانها ضربه ای است بر تداوم انقلابانقلاب فرهنگی «قلب » انقلاب ماستنظام فرهنگی دانشگاهی، باید براساس استقلال تنظیم شودمصادره های انقلابی و ضدانقلابی!چگونه می توان دادگاههای انقلاب را فعال و هماهنگ ساخت... و حالا نوبت ثبات سیاسی کشور است!چرا بازار شایعات داغ استمنابع و مآخذبریده نشریات

کتاب الکترونیکی

11,000 تومان

حجم : 4.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 440

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر