× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

نجیب

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

دیویی : 8‮فا‬3/6208

کتابشناسی ملی : 1646681

شابک : 978-964-506-668-8

سال نشر : 1387

شابک دیجیتال : 978-600-03-1415-6

صفحات کتاب : 36

کنگره : PIR4249‏‫‭‭/ج‌4ن‌3 1387

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب نجیب

معرفی کتاب نجیب

کتاب نجیب مختصر و کم حجم، اما خواندنی، مجموعه‌ای است از هفت داستان کوتاه چهار- پنج صفحه‌ای که «نجیب » نام یکی از همین داستان‌های کوتاه است. هرچند تقریبا هر کدام از داستان‌ها به قلم نویسنده‌ای متفاوت از دیگر داستان‌ها نگاشته شده است، اما در تمام آن ها، در قالب اتفاقاتی گاه ساده، روحیات بسیجی و دلنشین جوانان مبارز در دفاع مقدس به خوبی نمایان گشته است و همین کوتاهی، سادگی و در عین حال جذابی، خواننده را تا آخر کتاب با خود می‌کشد. گفتنی است «محمدجواد جزینی » دو داستان از این کتاب حدود سی صفحه‌ای را به قلم طبع آراسته است.

اگر خیلی اهل کتاب خواندن نیستید یا اهلش هستید و حوصله مطالعه کتاب های حجیم را ندارید؛ همچنین اگر دوست دارید فرزند نوجوانتان هم با کتاب، سفری به خاطرات و اتفاقات تلخ و شیرین دوران هشت ساله جنگ تحمیلی داشته باشد، بهترین انتخاب برایتان «نجیب» است؛ کتابی خواندنی و کوتاه که حجم بسیار کمی هم دارد.

این کتاب 40 صفحه ای قابلیت جذب مخاطب از هر طیف و سنی را دارد. روایت های این کتاب ساده و صمیمی است. در 7 داستان کوتاهی که بیان می کند از هرچیزی حرف می زند و فقط میدان جنگ را روایت نمی کند. گاه به سنگر عراقی ها می رود و گاه سری به پادگان محل اسکان رزمندگان ایرانی می زند و از شوخی ها، خنده ها و شطینت های آن ها سخن می گوید.

البته داستان ها هم صرفاً زاده تخیل نویسنده نیستند، بلکه خاطراتی هستند که جواد جزینی آن ها را تبدیل به داستان کرده است. کلیت اثر در معرفی فضای جبهه ها به همه نسل ها مثمر ثمر است و چه بسا بعضی از روایت ها برای گروه سنی نوجوانان از جذابیت های بیش تری برخوردار است. همچنین حجم کم کتاب می تواند برای جذب این گروه سنی موثر واقع شود و در افزایش علاقه مخاطبان کودک و نوجوان برای مطالعه اثر و همچنین مطالعه دیگر آثار حوزه دفاع مقدس تاثیری مثبت بگذارد.

متن تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب نجیب

«بسم الله الرحمن الرحیم،

 روحیات بسیج این پدیده استثنایی دوران جنگ در این کتاب، خوب تصویر شده است: شجاعت، پاکدلی، روح دینی، شوخ طبعی و .. در بدخوابی شب سه‌شنبه 70/9/19 مطالعه شد.»

فهرست

کپه لرزان نجیبچوب بی صدایک شب خودمانی فصل گلابی ـ الف دوست کوچک من سرلشکر عراقی

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

3,250 تومان

حجم : 147.1 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 27

آوا کتاب

8,000 تومان

حجم : 83.6 مگا بایت

مدت زمان : 72 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 3

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر