0 امتیاز
0 نفر

بچه های تپه سوم

خاطرات سید حمیدرضا طالقانی

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : بچه های ایران

قیمت نسخه مکتوب : 10,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 173

رده بندی کنگره : ‏‫PIR8352‭‬ ‭/ ‮الف‬77‏‫‭ب3 1394

شماره کتابشناسی ملی : 3975550

شابک : 978-600-03-0195-8

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

با شروع جنگ، عده ای از دوستانم، یکی پس از دیگری، راهی جبهه شدند. تصمیم گرفتم من هم راهی شوم. دیگر نمی توانستم در اصفهان بمانم. شب و روز در قلبم غوغایی بود و برای رفتن بی تابی می کردم. احساس می کردم ماندن گناه است. برای همین هم تصمیم گرفتم موضوع را با پدر و مادرم در میان بگذارم.

پدرم رضای خدا را برگزید و مرا به او سپرد؛ اما با مخالفت مادرم روبه رو شدم. او بعد از اینکه از تصمیم من خبردار شد، شب و روز گریه می کرد. وقتی روی زمین می نشستم، دو زانو در برابرم می نشست و در حالی که تمام بدنش می لرزید و اشک می ریخت، التماس می کرد و می گفت: «مادر، اگر چند جوان داشتم، باکی نبود؛ اما من فقط تو را دارم ...»

پس از چند روز، به بستر بیماری افتاد. خواهرانم مرا نصیحت کردند که اگر می خواهم به حسرت و پشیمانی ابدی دچار نشوم، به مادر اطمینان بدهم که از رفتن منصرف شده ام. من که بر سر دو راهی قرار گرفته بودم، تصمیم گرفتم با قرآن، راهنما و مونس همیشگی ام، مشورت کنم.

به حاج آقا صدیقین مراجعه کردم. او بدون اینکه از نیّتم خبر داشته باشد، بعد از استخاره گفت: «نفْس تصمیم شما در رضایت خدا است و امروز کاری بهتر از این وجود ندارد؛ اما سعی کنید پدر و مادرتان را نیز راضی کنید.»

از اینکه قرآن این طور راهنمایی ام کرد، سجده شکر بجا آوردم و به منزل برگشتم. در کنار بستر مادرم گفتم که از تصمیم خودم منصرف شده ام ...

کتاب الکترونیک

5,000 تومان

حجم : 3.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 60

موضوعات

فهرست

اشاره
فصل یکم
فصل دوم
فصل سوم
فصل چهارم
فصل پنجم
فصل ششم
فصل هفتم
فصل هشتم
فصل نهم
فصل دهم
فصل یازدهم
فصل دوازدهم
فصل سیزدهم
تصاویر

محصولات مشابه

بیشتر