× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

دختر شینا

خاطرات قدم خیر محمدی کنعان همسر شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : دختر شینا

صفحات کتاب : 263

کنگره : ‏‫DSR1629‭‬ ‭‮‬/ک9‏‫‭د3 1395

دیویی : ‏‫‬‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 4405359

شابک : ‫‬‭978-600-175-262-9

سال نشر : 1395

شابک دیجیتال : 978-600-03-2047-8

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب دختر شینا

معرفی کتاب دختر شینا


کتاب «دختر شینا» داستان زندگی قدم خیر محمدی کنعان همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی است.

این کتاب درحالی که به زندگی خانم محمدی و فعالیت ها و شخصیت شهید حاج ستار ابراهیمی می پردازد، به روشنی نقش بانوان را در هشت سال دفاع مقدس بیان می کند.

کتاب دختر شینا به قلم خانم بهناز ضرابی زاده و در انتشارات سوره مهر تهیه شده است.

دانلود نسخه الکترونیک کتاب دختر شینا

گزیده ای از کتاب دختر شینا


آن شب وقتی مهمان ها رفتند، پدرم به مادرم گفته بود: «به خدا هنوز هم راضی نیستم قدم را شوهر بدهم. نمی دانم چطور شد قضیه تا اینجا کشیده شد. تقصیر پسرعمویم بود. با گریه اش کاری کرد توی رودربایستی ماندم. با بغض و آه گفت اگر پسرم زنده بود، قدم را به او می دادی؟! حالا فکر کن صمد پسر من است.»

پسرِ پسرعموی پدرم سال ها پیش در نوجوانی مریض شده و از دنیا رفته بود. بعد از گذشت این همه سال، هر وقت پدرش به یاد او می افتاد، گریه می کرد و تأثر او باعث ناراحتی اطرافیان می شد. حالا هم از این مسئله سوء استفاده کرده بود و این طوری رضایت پدرم را به دست آورده بود.

در قایش رسم است قبل از مراسم نامزدی، مردها و ریش سفیدهای فامیل می نشینند و با هم به توافق می رسند. مهریه را مشخص می کنند و خرج عروسی و خریدهای دیگر را برآورد می کنند و روی کاغذی می نویسند. این کاغذ را یک نفر به خانوادة داماد می دهد. اگر خانوادة داماد با هزینه ها موافق باشند، زیر کاغذ را امضا می کنند و همراه یک هدیه آن را برای خانوادة عروس پس می فرستند.

آن شب تا صبح دعا کردم پدرم مهریه و خرج های عروسی را دست بالا و سنگین گرفته باشد و خانوادة داماد آن را قبول نکنند.

فردا صبح یک نفر از همان مهمان های پدرم کاغذ را به خانة پدر صمد برد. همان وقت بود که فهمیدم پدرم مهریه ام را پنج هزار تومان تعیین کرده. پدر و مادر صمد با هزینه هایی که پدرم مشخص کرده بود، موافق نبودند؛ اما صمد همین که رقم مهریه را دیده بود، ناراحت شده و گفته بود: «چرا این قدر کم؟! مهریه را بیشتر کنید.» اطرافیان مخالفت کرده بودند. صمد پایش را توی یک کفش کرده و به مهریه پنج هزار تومان دیگر اضافه کرده و زیر کاغذ را خودش امضا کرده بود.

خانم ضرابی زاده درباره انگیزه نوشتن این کتاب می گویند


درباره زندگی این شهید فعالیت‌های فرهنگی مختلفی صورت گرفته بود. با توجه به آثار به عمل آمده متوجه شدم، قدم خیر در سن 22 سالگی، همسرش به شهادت رسیده و با وجود 5 فرزند، ازدواج نکرده است و به تنهایی فرزندانش را بزرگ کرد. این بانوی نویسنده اضافه کرد: این موضوع برای من بسیار تامل برانگیز بود، زنی که در روستا زندگی می کرد به فضای شهر آمده و به تنهایی در اوج جوانی، تمام هم و غمش بزرگ کردن فرزندانش شده بود. بنابراین تصمیم گرفتم درباره فراز و نشیب های زندگی این زن با او مصاحبه کنم.

فهرست

مقدمهفصل اول فصل دومفصل سومفصل چهارمفصل پنجم فصل ششمفصل هفتمفصل هشتمفصل نهمفصل دهمفصل یازدهمفصل دوازدهمفصل سیزدهمفصل چهاردهمفصل پانزدهمفصل شانزدهمفصل هفدهمفصل هجدهمفصل نوزدهم

کتاب الکترونیکی

29,250 تومان

حجم : 2.8 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224

آوا کتاب

15,000 تومان

حجم : 572.4 مگا بایت

مدت زمان : 499 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر