× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

نمایشنامه نویسی عروسکی

آشنایی با ویژگی های این نوع نمایشنامه نویسی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 287

کنگره : ‏‫‬‮‭PN1972‏‫‭/‮الف‬8ن78 1394

دیویی : ‭791/53

کتابشناسی ملی : 4010187

شابک : 978-600-03-0237-5

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-2707-1

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب نمایشنامه نویسی عروسکی

آشنایی با ویژگی های نمایشنامه نویسی عروسکی در این کتاب آمده است.

نشانه های زبانی ما را به قراردادها، و نه به داده های حقیقی، ارجاع می دهند. به این ترتیب، آدمی قادر نخواهد بود کلماتی بیابد که بتوانند به طور قطع چیزی را بیان کنند. در این صورت، این سؤال مطرح می شود که در برقراری ارتباط و بیان احساسات درونی توانایی زبان چقدر است؟ پاسخ این پرسش را باید در تجربه هایمان بیابیم.

واقعیت آن است که به رغم همه قابلیت های زبان، در برقراری ارتباط برای انتقال احساسات و افکار آدمی، ایجاد رابطه ای جامع و فراگیر با استفاده از زبان ممکن نیست. به همین دلیل، هر گاه نتوانیم واقعیت یا تجربه ای انسانی را به یاری زبان و نشانه هایش بیان کنیم، به هنر پناه می بریم. هاینریش هاینه می گوید:
«آنجا که کلام باز می ماند، موسیقی آغاز می شود.»
بر این اساس، آنچه از هنر برمی آید، از هیچ وسیله ای غیر از آن ممکن نیست.

شاید هنر به دلیل بازگشتن به حس انسانی و تکیه اش بر شهود و مکاشفه ای که در انتقال تجربه های درونی و باطنی وجود آدمی دارد، ره به حقیقت می بَرَد؛ حقیقتی که نه آموختنی، که تجربه کردنی است.

فهرست

مقدمهنمایشنامهنمایشنامه عروسکیشکل عروسکصحنهتنظیم حرکتنوشتن نمایشنامه عروسکیچگونه شروع کنیم ؟به نمایش عروسکی فکر کنیدداستان و طرح داستانیآیا طرح داستانی باورپذیر است؟طرح اولیهنمونه طرح اولیه چند نمایشنامهصحنه بندی نمایشنامه تهیه پیش نویسپرداخت شخصیتمکالمهکلام موزون در نمایش عروسکیافسانه و نمایشنامه عروسکیچند نکتهعوامل فنینگارش نهایی نمایشنامه عروسکیپانتومیمچند نمایشنامه عروسکیگلگیسدریاچه قوپروفسور اچنخودی و غول سرمابی بی کوچیکهتصاویر ضمیمه

کتاب الکترونیکی

7,800 تومان

حجم : 2.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 277