× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

کیارش

نمایشنامه در یک پرده

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 47

کنگره : PIR8031‭‬‭ /و4‏‫‬‭ک93 1394

دیویی : ‭8‮فا‬2/62

کتابشناسی ملی : 3998700

شابک : 978-600-03-0214-6

سال نشر : 1394

شابک دیجیتال : 978-600-03-2694-4

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب کیارش

افسانه آرش با کار قهرمانانه او نه تنها به پایان نمی رسد بلکه خود آغاز راه دیگری ست. آرش سفری غریبانه را بر خاک وطن خویش آغاز می کند تا به لحظه محتوم واقعه در رسد و اینک با چشم های نگران ایستاده تا این بار «زمان» از او بگذرد.

این شروع هزیمتی ست که مردمان در طول تاریخ از مرگ قهرمان خود آغاز کرده اند. مردمانی که قهرمان خویش را با اسم دردها و رنج هایی که می کشند می نامند. آرش بر برهوت تنهایی «قهرمان بودن» ایستاده است و می بیند که بر سور عزای او افراسیاب و کاووس دست به یک کاسه می برند.

اما در این میان کسانی نام او را در شب های تاریک و تلخ زیستن هاشان به یاد می سپارند و حماسه می سازند (شاهنامه) و او می بیند همان توفانی که تیر شه پرش را تا اقصای تاریخ برده است، با خود بذری به ارمغان آورده که بر دشت ها سیاوشان می رویاند و با خون سهراب ها آبیاری می کند، و می بیند آن جماعت تاریک که او را تا پای قله البرز برده اند نه دیگر جماعتی کور و کر و گنگ، که جنگلی سبز و ایستاده اند و با دهانی پرآتش ندا می دهند که:

آرش زنده است... آرش زنده است... آرش زنده است
و این گونه است که افسانه قهرمان با کار شجاعانه او هرگز به پایان نمی رسد، بلکه آغاز راه حماسه است... و این همان تیری ست که ضحاکیان را، در انکار البرز و آرش هماره می هراساند و نفس هاشان را که بیهوده در سازهای ناکوک خویش می دمند روزی در گلوگاه می بندد.

فهرست

یادداشت نویسندهنقالروشنایی اول ابیاتروشنایی دومروشنایی سومروشنایی چهارمروشنایی پنجمروشنایی ششمروشنایی هفتمروشنایی هشتمروشنایی نُهمروشنایی دهمروشنایی یازدهمروشنایی دوازدهمروشنایی سیزدهمروشنایی جهاردهم

کتاب الکترونیکی

3,250 تومان

حجم : 455.7 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 65

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر