× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

حمام روح

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مترجم: سید حسین حسینی

صفحات کتاب : 74

شابک دیجیتال : 978-600-03-2044-7

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب حمام روح

کتاب حاضر، مجموعه‌ای از قصه‌ها، اشعار، حکایات، و کلمات کوتاه و دیگر قطعات ادبی از جبران خلیل جبران است که تمامی از عربی به فارسی توسط سید حسن حسینی ترجمه شده و در 155 صفحه و هفت عنوان گرد آورده شده است. مترجم برای حسن کار و حسن امانت‌داری در موارد لزوم برخی از نوشته‌ها را با متون انگلیسی نیز مقایسه کرده و تطبیق داده است. در صورت لزوم در پایان صفحه درباره آن توضیحی آورده است. حسینی گاهی اسامی برخی از داستانها و اشعار و قطعات را برای کمک رساندن مفهوم و زیبایی بیشتر تغییر داده است. در بخش داستانها، مترجم نمونه داستانها را از دو کتاب معروف جبران خلیل جبران «طوفان‌ها» و «پیشتاز» انتخاب کرده است. خودشناسی، نشان افتخار، لبخند خدا، شب عید، دو آرزو و ... از عنواهای داستانهای گزیده‌اند. مترجم در بخش شعر به سه شعر منشور که «ما و شما» حمام روح، اشکی و لبخندی باشند، اکتفا کرده است. چهار روایت کتاب، برگرفته از کتاب «عیسی پسر انسان» انتخاب شده است. این کتاب که بلندترین نوشته جبران است، نویسنده از زبان دوست و دشمن خاطرات و برداشتهای خطاب‌گونه‌ای راجع به حضرت عیسی (ع) نقل می‌کند. البته روایات این فصل متعلق به دوستان مسیح (ع) است. حکایات و قطعات کوتاه کتاب برگزیده‌ای است از کتابهای «مجنون»، «سرگردان» و «پیشتاز» که به زبان شیرین و ادبی به فارسی برگردانده شده است. مردم ذات‌العماد نمایش‌واره‌ای از جبران خلیل جبران است که بسیار زیبا و با طرح داستانی نگاشته شده و با زبان شفاف و داستانی ترجمه گردیده است. «ماسه و کف» نام مجموعه تأملات، قطعات کوتاه و به اصطلاح کلمات قصار جبران است. این کلمات قصار که موضوع بخش بیشترشان، اخلاقی و فلسفی است، قلم‌اندازهای جبران است که بدون پیوند در کنار هم آمده‌اند که در لابه‌لای آن می‌توان به عقاید و آراء جبران درمورد موضوعات زیبایی، هنر، شعر، مسیحیت و ... برخورد و آن را زیبا یافت. پایان کتاب به نقش شاعران در تربیت و تقویت زبان اختصاص یافته که کوتاه شدة مقاله‌ای بلند به عنوان «آیندة زبان عربی» از نویسنده است که حسینی آن را تلخیص و ترجمه نموده است. نویسندة کتاب که جبران خلیل جبران است برای خوانندة ایرانی نام آشنایی است که در سال 1883 در شهر بشری لبنان متولد گردید و در سال 1931 م در نیویورک درگذشت.

فهرست

مقدمه سبک نگارش نویسنده آثار جبرانتوضیحی پیرامون این مجموعهخودشناسی نشان افتخار لبخند خدا شب عید دو آرزو سه شعر منثورما و شماحم‍ّام روحاشکی و لبخندی چهار روایت٭ چوپانی از جنوب لبنانستاره شناسی از بابلمردی از بیروتمردی از صحرا حکایات و قطعات کوتاه٭ شناخت و نیمه شناخت روباه پادشاه حکیم طمع دانشمند و شاعر کاغذی به رنگ برف چشم دو دانشمند شاریای نبی عقاب و کاکلی منجم مجسمه درد مدور روی ماسه هاانارهاواقعیت و حقیقت سایه قرآن کریم ارم ذات العمادمقدمه شعبی در کتاب سیر الملوک ارم ذات العمادماسه و کف٭حجم مه حسددایرة هستی دریای لایتناهی نطق ابوالهول اندیشه و کلمه پرسشپیش از مرگ و تولد میلاد دوم دو معبدآرامش پنجرة کهکشان رود نور گذشت زمان گذشته و آینده عدالت هستی دعاتحقیر روحک‍َر و ور اجتواضعبهشتتعاونسیاهی و سفیدیارزش انسان ناگفته هاتکمیل خاموش و پُرهیاهو قورباغه و گاوصورت و صداهانیاز حق پرتگاه فکر شیشه های پنجرهدلهای شریف فکر شاعر و دم عقربنوشتنشعر درختان مصالح شعرشعر و خاکسترشعر ناسرودهشعر قلب و عقل آواز جمال لالا یی زیبایی عام طعام و طلافضایل زنمحبتمسئولیت گوارااندوه و سرورطبیعت و نصایح ماگرگ و بره سخاوت واقعی تفاوت ثروتمند و فقیر آتشفشان و باغچهجرمهای مرتکب نشدهدیروز و فرداعجیب و غریب پیروزی برای حق فقر ابتکار صراف و باغبانی سزاوار و ناسزاوارمیزبان و میهمانکوچک ترین و بزرگ ترین حکم عقلکورجنازه و قبر شناخت دیگران سایه و آفتابمرداب و دریا آواز برای گرسنه حقیقت فراموش شده کوتاه ترین فاصله سکوت پُر سر و صدا کهکشان کشف مداوم صدای مرگ شناخت خود و دیگران نشانه های شجاعتبیدار و خفتهمرغزار سبز گفت وگورمز و رازنکتهخاطره ها کلید بهشت واحة ایمان سرزنش بادلاک پشتها و خرگوشهاخواب عمیقخنده و گریه عیسای ناصری و عیسای نصاری نیرواناتشویش گام طبیعتداستان هفت کبوتر سوار بر ابر دستهای پر و دستهای خالی رجحان سؤال خداگونه قوانین بشریجبل المبارک از عجایبشکست دلپندار پوچخدمت تساوی نیایش گنجنیروی شگفتحکمت برای فروش فیلسوف و رفتگر حق و زیباییحرف و عمل دیواردیوانه و نابغهرضایت و اعتراض با صدای بلند...افتراق میهمانکوری و کری قلب خاموش بی اعتنا به شهرتبالهای کجبشریتثبات حق اعتدال ترانة صبح تیر و کمان لهجة بادشادی و اندوه خطوط نازک دوستی با جاهل صنعت و دانش عبرت و توبیختقسیم ساعاتشجاعت و تردیدنقش شاعران در تربیت و تقویت زبان٭آینده زبان عربی تمدن اروپایی و روح غربی چه تأثیری در زبان می تواند داشته باشد؟بهترین وسایل برای احیای زبان کدام است؟

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

7,800 تومان

حجم : 538.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 74