× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

حمام روح

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مترجم : سید حسین حسینی

تعداد صفحات نسخه چاپی : 74

شابک دیجیتال : 978-600-03-2044-7

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.

معرفی کتاب حمام روح

کتاب حاضر، مجموعه‌ای از قصه‌ها، اشعار، حکایات، و کلمات کوتاه و دیگر قطعات ادبی از جبران خلیل جبران است که تمامی از عربی به فارسی توسط سید حسن حسینی ترجمه شده و در 155 صفحه و هفت عنوان گرد آورده شده است. مترجم برای حسن کار و حسن امانت‌داری در موارد لزوم برخی از نوشته‌ها را با متون انگلیسی نیز مقایسه کرده و تطبیق داده است. در صورت لزوم در پایان صفحه درباره آن توضیحی آورده است. حسینی گاهی اسامی برخی از داستانها و اشعار و قطعات را برای کمک رساندن مفهوم و زیبایی بیشتر تغییر داده است. در بخش داستانها، مترجم نمونه داستانها را از دو کتاب معروف جبران خلیل جبران «طوفان‌ها» و «پیشتاز» انتخاب کرده است. خودشناسی، نشان افتخار، لبخند خدا، شب عید، دو آرزو و ... از عنواهای داستانهای گزیده‌اند. مترجم در بخش شعر به سه شعر منشور که «ما و شما» حمام روح، اشکی و لبخندی باشند، اکتفا کرده است. چهار روایت کتاب، برگرفته از کتاب «عیسی پسر انسان» انتخاب شده است. این کتاب که بلندترین نوشته جبران است، نویسنده از زبان دوست و دشمن خاطرات و برداشتهای خطاب‌گونه‌ای راجع به حضرت عیسی (ع) نقل می‌کند. البته روایات این فصل متعلق به دوستان مسیح (ع) است. حکایات و قطعات کوتاه کتاب برگزیده‌ای است از کتابهای «مجنون»، «سرگردان» و «پیشتاز» که به زبان شیرین و ادبی به فارسی برگردانده شده است. مردم ذات‌العماد نمایش‌واره‌ای از جبران خلیل جبران است که بسیار زیبا و با طرح داستانی نگاشته شده و با زبان شفاف و داستانی ترجمه گردیده است. «ماسه و کف» نام مجموعه تأملات، قطعات کوتاه و به اصطلاح کلمات قصار جبران است. این کلمات قصار که موضوع بخش بیشترشان، اخلاقی و فلسفی است، قلم‌اندازهای جبران است که بدون پیوند در کنار هم آمده‌اند که در لابه‌لای آن می‌توان به عقاید و آراء جبران درمورد موضوعات زیبایی، هنر، شعر، مسیحیت و ... برخورد و آن را زیبا یافت. پایان کتاب به نقش شاعران در تربیت و تقویت زبان اختصاص یافته که کوتاه شدة مقاله‌ای بلند به عنوان «آیندة زبان عربی» از نویسنده است که حسینی آن را تلخیص و ترجمه نموده است. نویسندة کتاب که جبران خلیل جبران است برای خوانندة ایرانی نام آشنایی است که در سال 1883 در شهر بشری لبنان متولد گردید و در سال 1931 م در نیویورک درگذشت.

فهرست

مقدمه سبک نگارش نویسنده آثار جبرانتوضیحی پیرامون این مجموعهخودشناسی نشان افتخار لبخند خدا شب عید دو آرزو سه شعر منثورما و شماحم‍ّام روحاشکی و لبخندی چهار روایت٭ چوپانی از جنوب لبنانستاره شناسی از بابلمردی از بیروتمردی از صحرا حکایات و قطعات کوتاه٭ شناخت و نیمه شناخت روباه پادشاه حکیم طمع دانشمند و شاعر کاغذی به رنگ برف چشم دو دانشمند شاریای نبی عقاب و کاکلی منجم مجسمه درد مدور روی ماسه هاانارهاواقعیت و حقیقت سایه قرآن کریم ارم ذات العمادمقدمه شعبی در کتاب سیر الملوک ارم ذات العمادماسه و کف٭حجم مه حسددایرة هستی دریای لایتناهی نطق ابوالهول اندیشه و کلمه پرسشپیش از مرگ و تولد میلاد دوم دو معبدآرامش پنجرة کهکشان رود نور گذشت زمان گذشته و آینده عدالت هستی دعاتحقیر روحک‍َر و ور اجتواضعبهشتتعاونسیاهی و سفیدیارزش انسان ناگفته هاتکمیل خاموش و پُرهیاهو قورباغه و گاوصورت و صداهانیاز حق پرتگاه فکر شیشه های پنجرهدلهای شریف فکر شاعر و دم عقربنوشتنشعر درختان مصالح شعرشعر و خاکسترشعر ناسرودهشعر قلب و عقل آواز جمال لالا یی زیبایی عام طعام و طلافضایل زنمحبتمسئولیت گوارااندوه و سرورطبیعت و نصایح ماگرگ و بره سخاوت واقعی تفاوت ثروتمند و فقیر آتشفشان و باغچهجرمهای مرتکب نشدهدیروز و فرداعجیب و غریب پیروزی برای حق فقر ابتکار صراف و باغبانی سزاوار و ناسزاوارمیزبان و میهمانکوچک ترین و بزرگ ترین حکم عقلکورجنازه و قبر شناخت دیگران سایه و آفتابمرداب و دریا آواز برای گرسنه حقیقت فراموش شده کوتاه ترین فاصله سکوت پُر سر و صدا کهکشان کشف مداوم صدای مرگ شناخت خود و دیگران نشانه های شجاعتبیدار و خفتهمرغزار سبز گفت وگورمز و رازنکتهخاطره ها کلید بهشت واحة ایمان سرزنش بادلاک پشتها و خرگوشهاخواب عمیقخنده و گریه عیسای ناصری و عیسای نصاری نیرواناتشویش گام طبیعتداستان هفت کبوتر سوار بر ابر دستهای پر و دستهای خالی رجحان سؤال خداگونه قوانین بشریجبل المبارک از عجایبشکست دلپندار پوچخدمت تساوی نیایش گنجنیروی شگفتحکمت برای فروش فیلسوف و رفتگر حق و زیباییحرف و عمل دیواردیوانه و نابغهرضایت و اعتراض با صدای بلند...افتراق میهمانکوری و کری قلب خاموش بی اعتنا به شهرتبالهای کجبشریتثبات حق اعتدال ترانة صبح تیر و کمان لهجة بادشادی و اندوه خطوط نازک دوستی با جاهل صنعت و دانش عبرت و توبیختقسیم ساعاتشجاعت و تردیدنقش شاعران در تربیت و تقویت زبان٭آینده زبان عربی تمدن اروپایی و روح غربی چه تأثیری در زبان می تواند داشته باشد؟بهترین وسایل برای احیای زبان کدام است؟

برچسب ها

کتاب دیجیتال (قالب باز)

1,000 تومان

حجم : 538.8 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 74