× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

جای امن گلوله ها

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 161

شابک دیجیتال : 978-600-03-

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب جای امن گلوله ها

یکی از کتاب‌هایی که درباره مقاومت 34 روز اول خرمشهر تا قبل از اشغال این شهر از سوی سوره مهر منتشر شد کتاب «جای امن گلوله‌ها» خاطرات عبدالرضا آلبوغبیش است که جواد کامور بخشایش ثبت و نگارش این خاطرات را برعهده داشته است.

عبدالرضا آلبوغبیش ارتباطات گسترده‌ای با شخصیت‌های جنگی چه در ارتش و چه در سپاه و نیروی مقاومت مردمی روزهای اول جنگ داشت. او همرزم شیخ محمدحسن قنوتی مشهور به شیخ شریف بود.

آلبوغبیش روز بیست و چهار مهر 59 همراه با شیخ شریف به اسارت عراقی‌ها می‌افتد، عراقی‌ها شیخ شریف را در برابر دیدگانش به وضع فجیعی به شهادت می‌رسانند و یکی از افسران عراقی 13 گلوله به سمت او شلیک می‌کند و به گمان اینکه او به شهادت رسیده او رها می‌سازند.

این کتاب روایت داستانی- روایی دارد و به شکل جریان سیال ذهن شروع شده است. یعنی به ترتیب سیر تاریخی نیست، بلکه کتاب درست از لحظه 24 مهر شروع می‌شود، لحظه‌ای که شیخ شریف و عبدالرضا سوار ماشین هستند و 5 دقیقه بعد ماشین‌شان منفجر می‌شود و این دو، گیر عراقی‌ها می‌افتند ولی برای اینکه گذشته عبدالرضا برای خواننده ترسیم شود در زمانی که بیهوش افتاده خاطرات گذشته او در ذهنش مرور می‌شود.

عنوان «جای امن گلوله‌ها» هم اشاره جالبی است به 13 گلوله‌ای که از سوی افسر عراقی به سوی عبدالرضا شلیک می‌شود و هنوز که هنوز است 5 گلوله از این گلوله‌ها مهمان جسم اویند. بدن عبدالرضا جای امنی برای این گلوله‌هاست که کسی دستش به آنها نمی‌رسد.

فهرست

مقدمهمن کی امخاندان و طایفه امبرادران و خواهرانمماجرای سوختن من درمشهدوضع عمومی ماهشهرقضیة فاحشه خانه ماهشهر دوران تحصیل ابتداییقصة تخم مرغدورة دبیرستانشما اخراجید!تلاش برای معاشفعالیت های مذهبی و اجتماعی ورود به سیاستاوجگیری مبارزات مردمیماجرای شهادت نبی الله شریفیساواک در تعقیب منتلاش برای حفظ امنیت شهرعضویت در گروه جوانمردانغائله خلق عربدربارة شیخ شبیرخواستگاری و عقدحضور در خرمشهرمسجد جامع خرمشهر پناه رزمنده هاجانباز شدن عبدالنبیبا محمود امان اللهیگروه فدائیان اسلام.چند قدم تا شهادتشهادت شاکر حلالتزنان و دختران دلاور خرمشهرآشنایی با شیخ شریف.تشکیل لشکر الله اکبربحران آذوقه و مهماتبنی صدر و شیخشیخِ بی نظیرقطع شدن دست یک رزمنده و ...حضور غرضی در خرمشهر.اسارت محمود امان اللهیدربارة حسن اقارب پرست.کم تعداد شدن نیروهاجمع آوری شهدا و مجروحانتلاش بعثی ها برای اشغال خرمشهربه هوش آمدن و نجات یافتن منغریب و ناشناس در بیمارستان دیدار با همسرمفرار از بیمارستانحضور در کوت شیخماجرای شجاعت و شهادت دریاقلینبردهای تن به تن در ذوالفقاریفعالیت های مهندسی بعثی هادربارة سرهنگ کهتریحضور بنی صدر در منطقهسخنرانی آقای ناطق نوری علیه بنی صدرروبه روی میدان تیرازدواج و فرزنداندلتنگی های منجای امن گلوله هابیماری لاعلاج همسرم و ...و اکنون...روایت های تکمیلی

برچسب ها

کتاب الکترونیکی

40,000 تومان

حجم : 809.1 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 162

کتاب دیجیتال (صوت و متن)

40,000 تومان

حجم : 79.9 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 162