× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

ماموریت در خرمشهر

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مترجم : مهرداد آزاد

تعداد صفحات نسخه چاپی : 160

شابک دیجیتال : 978-600-03-2363-9

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید و iOS) قابل استفاده است.

معرفی کتاب ماموریت در خرمشهر

بسیاری از افراد رژیم بعث عراق خاطراتشان را با ترس و دلهره نوشته‌اند؛ ترسی که بر کتاب هم سایه می‌اندازد و خواننده را در فضایی پر از رعب و وحشت پیش می‌برد. سرهنگ صبار فلاح‌ اللامی هم یکی از افرادی است که خاطراتش را نوشته و در آن به توصیف دقیق همه آنچه که در جنگ روی داده می‌پردازد. از مزیت‌های شیوه بیان او می‌توان به این نکته اشاره کرد که وقایع را به گونه‌ای توصیف می‌کند که خواننده تصور می‌کند وقایع چون تابلویی متحرک در برابرش حرکت می‌کنند. تأسف در سراسر کتاب موج می‌زند و نویسنده نمی‌تواند آن ‌را از مخاطبش پنهان کند؛ تأسف از آنچه که او و رژیم صدام حسین در حق مردم ایران انجام داده‌اند. او در مقدمه کتابش نوشته است که صفحه به صفحه کتاب را با ترس و وحشت نوشته است؛ هم به خاطر نقشی که خودش به عنوان یک فرمانده جنگی داشته و به سهم خودش حوادثی را رقم زده است و هم به خاطر ترسش از رژیم بعث. روایت او با اینکه بی‌طرفانه و تا حدودی صادقانه است، اما بوی تأسف می‌دهد؛ تأسف از اشتباهاتی که ارتش کشورش در جنگ مرتکب شد و مهم‌ترین شکستشان، یعنی عقب‌نشینی از خرمشهر را برایشان رقم زد.
... بسیاری از رفتارها و کردارهای من در صحنه های مختلف جنگ،نه بر اساس ضابطه و قانون، بلکه به طور دلخواه و برخاسته از هواهای نفسانی و شیطانی ام بود که از جمله آن ها می توان به اعدام تعدادی از اسرای ایرانی و تیرباران گروهی از غیرنظامیان در آغاز تجاوزمان به ایران اشاره کرد به دستور مستقیم من انجام می شد.
سراسر این جنگ،تجربه، درس و عبرت است و تجربیات و ارزش های به دست آمده در آن،کاربرد خوبی به عنوان موضوعاتی جدید در علوم نظامی خواهند داشت.

فهرست

پیش گفتار نویسندهمختصری دربارة نویسنده پیروزی انقلاب اسلامی ایران و توسعه ارتش عراقتولید سلاح های شیمیایی، سیاست جدید عراقنکاتی درباره توان موشکی عراق ماهواره های جاسوسی اسرار آمادگی هوایی و دریایی عراق، پیش از آغاز جنگ نقش مصر در تقویت توان نظامیصدای طبل جنگاشغال هویزه، تکرار جنایات مغولاسرار شکست حصر آبادانمأموریت در قصبه خرمشهر اسیر چنگ بعثی ها مأموریت در خرمشهر خرمشهر به آغوش فرزندانش بازمی گرددملاقات با صدام و دریافت مدال شجاعت عملیات بدر و نمایش قدرت ایران عملیات فاو؛ نبردی سرنوشت سازفاو؛ قتلگاه عراقی ها به کارگیری سلاح های شیمیایی در عملیات فاو فاو؛ دژ مستحکم اهمیت فاو برای کشور های خلیج فارسپس از پایان جنگ ایران و عراقمشکلات پس از قطعنامههمه چیز برای اشغال آماده بود وحشیگری های عراقی ها در کویتصدام در کویت تقسیم نیرو ها در کویت گفت وگوهای ژنو نقش تبلیغات در روند تحولات نظامی آغاز درگیری عراق و آمریکا تلاش های مأیوسانه آغاز تهاجم زمینی از قیام شیعیان جنوب تا پناهندگی به ایران ضمائم

برچسب ها

خرمشهر

کتاب دیجیتال (قالب باز)

4,900 تومان

حجم : 2.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 160