× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

چشمه ی ماه

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : قصه نمایش کودکان

صفحات کتاب : 32

دیویی : 8‮فا‬2‏‫‬‭م193چ 1392

کتابشناسی ملی : 3328290

شابک : 978-600-175-621-4‬

سال نشر : 1392

شابک دیجیتال : 978-600-03-2676-0

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب چشمه ی ماه

قصه «چشمه ماه» یک نمایشنامه کودکانه در اهمیت وطن دوستی و دفاع از سرزمین مادری است.

داستان از این قرار است که جمع زیادی از فیل ها در جنگلی زندگی می کنند اما چند سالی است که آنجا بارانی نیامده و فیل ها تصمیم می گیرند به جای دیگری که آب و درخت های زیادی دارد، بروند. به پیشنهاد یکی شان، به سمت «چشمه ماه» جایی که یک چشمه بزرگ آب زلال دارد و خرگوش های زیادی آنجا زندگی می کنند، به راه می افتند.

اما خرگوش ها از این اتفاق خشنود نیستند و نمی خواهند جایی را که در آن بزرگ شده اند، به همین راحتی تقدیم عده ای دیگر از حیوانات بکنند، به همین خاطر فکرهایشان را روی هم می گذارند و شبی که تصویر ماه در چشمه افتاده است، به فیل ها که تا کنار چشمه آمده اند، می گویند که به ماه که سلطان چشمه است، احترام بگذارند. فیل ها نیز خرطوم هایشان را داخل آب می گذارند که با این کار، صورت ماه در چشمه از هم می پاشد.

مهری ماهوتی با این قصه قدیمی که برگرفته از کتاب «جوامع الحکایات» است، به کودکان می آموزد که باید از میهن خود دفاع کنند و بهترین کار هم در این خصوص، بهره بردن از فکر و اندیشه است و نه لزوماً جنگیدن.

کتاب صوتی

2,500 تومان

حجم : 7.6 مگا بایت

مدت زمان : 10 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1

موضوعات

محصولات مشابه

بیشتر