× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

خاطرات یک الاغ

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مترجم : سهیلا صفوی

تعداد صفحات نسخه چاپی : 318

رده بندی کنگره : PQ2369/س4‏‫‬‭خ2 1388

رده بندی دیویی : 843/8‬[ج]

شماره کتابشناسی ملی : ۱‎۶‎۷‎۸‎۴‎۵‎۷

شابک : 978-964-506-735-7

سال نشر : 1388

شابک دیجیتال : 978-600-03-2670-8

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.
دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب خاطرات یک الاغ

کادیشون راوی داستان «خاطرات یک الاغ» است. کادیشون خاطراتش را می نویسد تا ارباب کوچولویش «ژاک» دنیای او را بهتر بشناسد و مثل خیلی دیگر از آدم ها خیال نکند که الاغ ها هوش و استعدادی ندارند. کادیشون خاطراتش را می نویسد که دیگر کسی به او نگوید «الاغ نادان!»؛ می خواهد همه او را بشناسند و «الاغ باهوش» صدایش کنند. «خاطرات یک الاغ» تصویری است از رفتار ناعادلانه و به دور از انصاف برخی آدم ها با حیوانات. کادیشون در این کتاب، با زبانی کاملا صادقانه، که نافی برخی حیله گری ها و بدجنسی هایش با برخی آدم ها هم نیست، خاطراتش را از صاحبان متعددی که داشته به شیوه ای داستانی روایت می کند. او الاغی است که همه چیز را می فهمد و درک می کند.

روایت او از درد ها، شادی ها، حسرت ها، شرم ها و فریب هایش، او را به یک راوی کاملا زنده و قابل اعتماد برای کودکان و نوجوانان بدل کرده است، ضمن اینکه انتخاب چنین راوی در ذات خود، جذابیت های فراوانی برای این گروه سنی دارد.
کادیشون در طول داستان، به عنوان موجودی زنده و دارای هوش سرشار، به سادگی با بی عدالتی های بسیاری از صاحبانش مبارزه می کند و تن به بسیاری از رفتارهای آن ها نمی دهد، ضمن اینکه خاطرات بسیاری نیز از کمک کردن به کودکان و صاحبان مهربانی نقل می کند که او را دوست داشته و به هوش و فهم او اعتقاد داشته اند. کتاب «خاطرات یک الاغ» در ۲۷ فصل نوشته شده و می توان آن را در گونه ادبیات تخیلی جا داد. ضمن اینکه داستان به لحاظ پرداخت و انتخاب راوی، قابلیت زیادی برای تبدیل شدن به یک اثر انیمیشن دارد. «بازار روز»٬ «مخفیگاه»٬ «آتش سوزی»٬ «مسابقه الاغ ها»، «سرداب ها» و «دزد ها» از فصل های تشکیل دهنده کتاب هستند.

فهرست

قسمت اول بازار روز قسمت دوم تعقیب قسمت سوم صاحبان جدید قسمت چهارم پل قسمت پنجم قبرستان قسمت ششم مخفیگاه قسمت هفتم مدالیون قسمت هشتم آتشسوزی قسمت نهم مسابقه ی الاغها قسمت دهم اربابان خوب قسمت یازدهم کادیشون مریض شده! قسمت دوازدهم دزدها قسمت سیزدهم سردابها قسمت چهاردهم ترزقسمت پانزدهم شکار قسمت شانزدهم مدور قسمت هفدهم بچه های مدرسه قسمت هجدهم مراسم غسل تعمید قسمت نوزدهم الاغ دانا قسمت بیستم قورباغه قسمت بیست و یکم کره اسب قسمت بیست و دوم تنبیه قسمت بیست و سوم تغییرات قسمت بیست و چهارم دزدها قسمت بیست و پنجم تلافی قسمت بیست و ششم قایق قسمت بیست و هفتم سرانجام

کتاب دیجیتال

6,000 تومان

حجم : 950.6 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 317