× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

روزی مردی برخاست

زندگی نامه داستانی آیت الله طالقانی

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

مجموعه اثر : ‫مفاخر ملی - مذهبی

صفحات کتاب : 222

کنگره : PIR8203‭‬ ‭/ح8545‭ر9 1387

دیویی : 8‮فا‬3/62‬

کتابشناسی ملی : 1582031

شابک : ‭978-964-471-556-3

سال نشر : 1387

شابک دیجیتال : 978-600-03-2662-3

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب روزی مردی برخاست

برای نوشتن از مردی که در سرتاسر دوران حیاتش در راه رسیدن به حقیقت گام بر داشت و هرگز توقف و سکون را نشناخت، هیچ لحظه ای را نباید از قلم انداخت.
باید ردّ پای او را در تمام جریان های بزرگ تاریخ معاصر دنبال کرد و تاریخ ایران اسلامی را از دریچه زندگی و مبارزات او نگریست.
از این سبب محمدرضامحمدی پاشاک، در نگارش داستان زندگی طالقانی بزرگ، هیچ واقعه تاریخی را ناگفته نمی گذارد و سال شمار زندگی او را از تولد، تحصیل در مکتب خانه روستای گلیرد تا کسب درجه اجتهاد از محضر آیت الله اصفهانی و آیت الله حائری در قم، تشکیل کانون اسلام، همکاری با گروه های مبارز، پیوستن به نهضت مقاومت ملی، شرکت در قیام مردمی ۱۵ خرداد، انتشار اعلامیه معروف «دیکتاتور خون می ریزد!» و از آنجا تا پیروزی انقلاب اسلامی و سرانجام مرگ او، به شیوه ای خطی و با نثری روان و خواندنی بازگو روایت می کند.
پاشاک همه دوره های مختلف زندگی آن بزرگوار را به تفصیل و در فضایی میان واقعیت و خیال شرح می دهد. خواندن داستان زندگی مردی که خودش را پیش از آن که یک سیاستمدار متعارف و معمول بداند، شاگرد کوچک مکتب قرآن می دانست به حیرت واداشتن روح است از نگریستن به مردی که امام خمینی (ره) از او با تعبیر «ابوذر زمان» یاد می کند.

فهرست

اشارهبورانکوچاز کوچه تا خانه ی خداسفر به باغستان کویرراز دلتنگیزندگی یعنی عقیده و جهادپل پیروزی بیگانهکاری مانده بر زمینتهاجمستاره ای در زمین می درخشدرسوای خاص و عامموج خوندیکتاتور خون می ریزدعید نانموج کوبانحلقه ی آتشوقتی فرشته ای بیایدروزگار نوتوضیح اعلام

کتاب‌الکترونیکی

3,450 تومان

حجم : 833.3 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 224