× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری

گلستان یازدهم

خاطرات زهرا پناهی روا، همسر سردار شهید علی چیت سازیان

ناشر: سوره مهر

نویسنده:

صفحات کتاب : 286

کنگره : ‫DSR1629‭‬ ‭/چ9‫‬‭پ9 1394

دیویی : ‫‬‭955/0843092

کتابشناسی ملی : 4016235

شابک : ‫‬‭978-600-03-0281-8

سال نشر : 1395

شابک دیجیتال : 978-600-03-2654-8

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

توجه: این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر (نسخه اندروید) قابل استفاده است.

دانلود اپلیکیشن کتابخوان سوره مهر
دانلود کتابخوان نسخه اندروید

معرفی کتاب گلستان یازدهم

معرفی کتاب گلستان یازدهم

کتاب گلستان یازدهم شامل خاطرات زهرا پناهی روا، همسر سردار شهید علی چیت سازیان می باشد. «گلستان یازدهم» یک عاشقانه آرام در دل جنگ است. خاطرات زهرا پناهی روا، همسر علی چیت سازیان از سرداران شهید استان همدان است. کتاب گلستان یازدهم در 17 فصل تدوین شده و از زمان تولد فرزند شهید آغاز می شود تا این روزهای راوی ادامه می یابد.

کتاب گلستان یازدهم در مقایسه با «دختر شینا» جذابیت بیشتری برای خواندن دارد. اگر در کتاب قبلی ضرابی زاده این روایت ساده و شیرینی خاطرات بود که مخاطب را به سمت خود جلب می کرد، در «گلستان یازدهم» نثر نویسنده به پختگی بیشتری رسیده؛ به طوری که ضرابی زاده تلاش دارد تا با استفاده از تکنیک های جدید، فضای متفاوتی را ایجاد کند.

ایجاد جریان سیال ذهن در روایت خاطرات، فضاسازی، حفظ لهجه شخصیت ها در کتاب و شخصیت پردازی با استفاده از گفت وگو از جمله تکنیک هایی است که در این کتاب بیشتر از «دختر شینا» قابل درک است.

پناهی روا از جمله همسران شهیدی است که فرزندش پس از شهادت همسر، متولد می شود. ضرابی زاده نیز کتاب را با همین قسمت از زندگی راوی آغاز می کند، به نظر می رسد که یکی از جذاب ترین بخش های کتاب را در فصل نخست با عنوان «زندگی ام فیلم می شود» انتخاب و روایت می کند. نویسنده با این انتخاب خواننده را ناگزیر می کند که در فصل های بعد به دنبال شخصیت غایب و در عین حال حاضر شهید بگردد؛ در واقع ضرابی زاده با این انتخاب خواننده را در وسط ماجرا رها می کند تا در فصل های بعد شخصیت اصلی را بهتر بشناسد.

فصل های بعد نیز به دیگر بخش های زندگی پناهی روا اختصاص دارد؛ بخش هایی که با شهید چیت سازیان ارتباط مستقیم دارد. «گلستان یازدهم» چهره دیگری از یکی از شهدای دفاع مقدس را نشان می دهد. مردی که در خانه اش یک همسر مهربان است، با تکیه کلام های منحصر به خودش، و در بیرون از خانه یکی از بسیجی های امام خمینی(ره) که اگر جنگ 20 سال دیگر هم طول بکشد، باید در جبهه باشد.

کتاب گلستان یازدهم هرچند نشان دهنده ویژگی های یک شهید است، اما بیش از آن می توان وضعیت خانواده های شهرستانی در جنگ را دید. خانواده هایی که چند فرزند را به جبهه فرستاده اند و هیچ کدامشان بازنگشته اند و در عین ناراحتی و حزن، سعی دارند به آینده امیدوار باشند و راه شهیدشان را ادامه دهند. سبک زندگی مطرح شده در کتاب هایی مانند «گلستان یازدهم» مخصوص دهه 60 است؛ سبکی که گاه با ورق زدن آلبوم های عکس دوباره به یاد می آیند.

آتش تفنگ ها خاموش شده، اما جنگ هنوز برای خیلی از مردم هنوز زنده است. زنده در خاطراتی که با آن گره خورده اند و زنده با سال هایی که سال ها از آن گذشته اما ثانیه ثانیه اش را حس می کنند. برای این دست از آدم ها خاطراتی زنده است که زمان نوشتن آن ها فرارسیده و شاید کمی دیر هم شده باشد. روایت این دست از خاطرات در سال های اخیر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه شده است. «گلستان یازدهم» از جمله این کتاب هاست که گمشده بسیاری از خانواده هاست.

فهرست

مقدمهفصل اول: خاطراتم فیلم می شودفصل دوم: خواستگاری باچشم های آبیفصل سوم: نامه عاشقانهفصل چهارم: ماه عسل دومفصل پنجم: گُلُمفصل ششم: گلستان یازدهمفصل هفتم: کاش باسعیدآقانمی رفتیمفصل هشتم: پرده های بنفش وصورتیفصل نهم: سیب گلابفصل دهم: راهکارِاشکفصل یازدهم: بافتنیفصل دوازدهم: انارهای تَرَک خوردهفصل سیزدهم: یه شب زندگی بایه مردفصل چهاردهم: ستاره پدرفصل پانزدهم: مامانِ دانش آموزفصل شانزدهم: پشتِ ردیفِ درخت هافصل هفدهم: زخم اثناعشرتصاویر

کتاب الکترونیکی

12,500 تومان

حجم : 7.0 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 315

کتاب صوتی

15,000 تومان

حجم : 562.6 مگا بایت

مدت زمان : 491 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 1