کتاب همه سیزده سالگی ام - ناشر: سوره مهر - نویسنده: گلستان جعفریان
0 امتیاز
0 نفر

نام کتاب : همه سیزده سالگی ام

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

مجموعه اثر : -

قیمت نسخه مکتوب : 80000 ریال

تعداد صفحات نسخه مکتوب : 515

رده بندی کنگره : ‫DSR۱۶۲۹‭‬‭ ‭‬ /ط۳۳آ۳‫‬‭ ۱۳۹۴

رده بندی دیویی : ‫‬‭۹۵۵/۰۸۴۳۰۹۲‬‬

شماره کتابشناسی ملی : ۴۰۰۴۸۱۴

شابک : ‫‬‭978-600-03-0234-4

سال نشر : 1394

خلاصه اثر

کتاب «همه سیزده سالگی ام» در 18 فصل به خاطرات طحانیان از زمان قبل از اعزام به جبهه تا دوران اسارت و بعد آزادی پرداخته است. نویسنده در این اثر تلاش کرده تا طحانیان 13 ساله را به تصویر بکشد.

نویسنده تلاش دارد تا روایتی دست نخورده و بکر از دوران اسارت طحانیان ارائه دهد؛ بی کم و کاست، با بیان احساسات همان لحظه راوی و بدون تحلیل های فعلی او. جعفریان که در حوزه ادبیات اسارتگاهی فعالیت دارد، قصد دارد تا با نگارش چنین کتابی ضمن نشان دادن تحولات روحی و فکری یک اسیر، زندگی آن لحظه او را به تصویر بکشد؛ با همه تردیدها، ترس ها و بدون توجه به وضعیت فعلی او.

گلستان جعفریان نویسنده کتاب "همه سیزده سالگی‌ام" می گوید: "همه سیزده سالگی ام"، کتابی است که زندگی نوجوان سیزده ساله ای را روایت می کند که به جبهه می رود و بعد از چند ماه حضور در جبهه به اسارت رژیم عراق در می آید و بعد از هفت سال اسارت و در سن بیست و یک سالگی از زندان های عراق آزاد می شود.

وی در ادامه می افزاید: مهدی طحانیان در سن سیزده سالگی از شهرستان اردستان به شهر اصفهان و از آنجا به جبهه‌های جنوب اعزام می‌شود، در ابتدای این کتاب مشکلات این نوجوان سیزده ساله قبل از اعزام به جبهه آورده شده است. بخش بعدی این کتاب به روایت مشکلاتی می‌پردازد که در زندان به عنوان رزمنده نوجوان برای او ایجاد می‌شود و نیروهای رژیم بعث از او می‌خواهند تا در مقابل رسانه‌های غربی از اعزام اجباری‌اش توسط دولت ایران سخن بگوید ولی هیچگاه این آزاده سیزده ساله تسلیم خواسته‌های رژیم بعث نمی‌شود.

یکی از ویژگی‌ها نحوه اسارت آقای طحانیان است که در عملیات آزادسازی خرمشهر در حالی که هر 200 همراه او به شهادت می‌رسند به اسارت رژیم بعث درمی‌آید.

در زندگی و خاطرات طحانیان حوادث جالبی رخ داده است که معروف‌ترین این خاطرات، همان ماجرای مصاحبه نکردن او با خبرنگار زن بی‌حجاب بود. خبرنگار از او می‌خواهد که مصاحبه کند، اما طحانیان در جواب می‌گوید که تو حجاب نداری و من با تو مصاحبه نمی‌کنم؛ چون در دینم آمده که مرد مسلمان نمی‌تواند با زن بی‌حجاب صحبت کند. خیلی‌ها این را یکی از ویژگی‌های اصلی طحانیان می‌دانند.

او اولین کسی است که این باب را در اردوگاه اطفال می‌گذارد و با این دست از افراد صحبت نمی‌کند. در حالی که همه طحانیان را با این ویژگی‌ می‌شناسند، اما به نظر من، بلوغ فکری اوست که از همه چیز بیشتر اهمیت دارد. این بلوغ فکری او بود که او را به جنگ می‌کشاند و براساس همین تشکیل دیدگاه عقدیتی او،
۹ سال اسارت را تحمل می‌کند.

موضوعات

فهرست

مقدمه
فصل 1
فصل 2
فصل 3
فصل 4
فصل 5
فصل 6
فصل 7
فصل 8
فصل 9
فصل 10
فصل 11
فصل 12
فصل 13
فصل 14
فصل 15
فصل 16
فصل 17
فصل 18
عکس ها

محصولات مشابه

کتاب نوشتم تا بماند

ناشر : سوره مهر

نویسنده : غلامحسین جمی

قیمت : 80000 ریال

کتاب بود و نا بود

ناشر : سوره مهر

نویسنده : سیدهاشم حسینی

قیمت : 35000 ریال

کتاب پناهگاه بی پناه

ناشر : سوره مهر

نویسنده : مهناز فتاحی

قیمت : 70000 ریال

کتاب برای تاریخ می گویم(جلد دوم)

ناشر : سوره مهر

نویسنده : سعید علامیان

قیمت : 80000 ریال

کتاب وقتی مهتاب گم شد

ناشر : سوره مهر

نویسنده : حمید حسام

قیمت : 80000 ریال

کتاب خاطرات مرضیه حدیدیچی

ناشر : سوره مهر

نویسنده : محسن کاظمی

قیمت : 80000 ریال