5 امتیاز
3 نفر

جنگ پا برهنه

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

گوینده : محمد رضا علی

تعداد صفحات نسخه چاپی : 57

شابک دیجیتال : 978-600-03-1947-2

خرید نسخه چاپی کتاب از سوره مهر : لینک

خلاصه اثر

کتاب «جنگ پا برهنه» خاطرات رحیم مخدومی از مقاطع مختلف جنگ و از جمله عملیات های والفجر 8 و کربلای 5 است. تمرکز این کتاب بر شخصیت های حاضر در جبهه بوده است، ضمن آنکه نگاهی هم به حوادث و رویدادهای جنگ دارد.

از ابتکارات زیبای کتاب آن است که هر خاطره با آیه ای از قرآن آغاز می شود؛ آیه ای به عنوان مقدمه که با خاطره همبستگی معنایی داشته و به نوعی ریشه های جنگ پابرهنه را مشخص می کند. این کتاب شامل 24 خاطره با نثری روان و دلنشین است که سعی می کند تنها به دود و آتش و بوی باروت بسنده نکرده و نقبی به لایه های زیرین جنگ و شخصیت رزمندگان نیز بزند. مخدومی در این کتاب سعی دارد از زاویه ای به جنگ نگاه کند تا این ستاره های گمنام و پابرهنه در آسمان دفاع مقدس رصد شوند.

از شخصیت های محوری این کتاب می توان به عبدالرحیم جمشیدی، مهاجر افغانی اشاره کرد که برای کار به ایران آمده بوده، اما با مشاهده حوادث رخ داده ایران بر اثر جنگ تحمیلی از ادامه کار دست می کشد و راهی جبهه می شود و پس از هر بار مجروحیت، بدون هیچ ملاقات کننده ای در بیمارستان بستری شده و دوباره به جبهه باز می گردد. سرانجام سال آخر جنگ، جمشیدی شیمیایی می شود و به شهادت می رسد.

کتاب دیجیتال

3,000 تومان

حجم : 832.6 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 57

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید

کتاب صوتی

10,000 تومان

حجم : 93.5 مگا بایت

طول صدا : 160 دقیقه

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 7

کاربر گرامی، برای مطالعه این کتاب ابتدا می بایست نرم افزار کتابخوان سوره مهر را دانلود و نصب نمایید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید

موضوعات

فهرست

اشاره
به جای مقدمه (صحابی پابرهنه)
نیایش
بلدوزرها
یک مؤمن، یک گردان
خط
با حال
و مارمیت
ابوطیاره
باز ایستاده ایم
پابرهنه ها
من برای دیگران
شهادت خورشید
جمال خورشید
هبوط
مرداب
جهاد مالی
ملجأ
رودخانه
منبر
کتک خورده ها
آب ندیده ها
میقات
عقربها
این روزها ...
شام آخر
تصاویر

محصولات مشابه

بیشتر