0 امتیاز
0 نفر

فصل درو کردن خرمن

نوع اثر : کتاب

ناشر : سوره مهر

نویسنده :

قیمت نسخه مکتوب : 980 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 162

خلاصه اثر

هوای روستا پر از دانه‌های ریز کاه است، خرمن‌کوبی دارد تمام می‌شود و گندم‌ها می‌روند برای آسیاب، اما زیر پوست روزهای سخت زراعت و شب‌های بلند خستگی، حادثه‌ای در جریان است. پسر یکی از اهالی روستا، از خدمت سربازی فرار کرده و به خانه برگشته و دژبان‌ها همه‌جا دنبال او می‌گردند.

بخش بلندی از داستان به کشمکش اهالی روستا و ماموران پاسگاه برای جست‌وجوی سرباز فراری می‌پردازد؛ بخشی که از پرتعلیق‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های داستان است. جز اینها بایرامی نشان داده که دیالوگ‌نویس خوبی است. شخصیت‌ها گزیده، بجا و بدون پراکنده‌گویی حرف می‌زنند و دیالوگ‌هایشان به خوبی معرف شخصیت روستایی و یا شهری آنهاست.

ماجرای سرباز فراری با زندانی شدن پدرش و سفر برادر و مادرش به شهر برای پیدا کردن او در ادامه گره می‌خورد و نویسنده در توصیف درماندگی‌ها و ترس‌ها و شادی‌های کوچک این روستاییان که اندک اندک به جریان انقلاب می‌پیوندند، بسیار موفق عمل می‌کند. بایرامی نثری پاکیزه و صمیمی دارد و نگاهش به دنیای نوجوانانی که بخش مهمی از حرکت انقلاب اسلامی را شکل دادند، نو، بدون اغراق و شعارزدگی است. او در «فصل خرمن‌کوبی» توصیف دقیق و واقع‌گرایانه‌ای از روستا و روابط آدم‌هایش ارایه می‌دهد تا داستانش مثل یک اثر هنری خوش ساخت، در ذهن خواننده به یادگار بماند.

این کتاب فقط در نرم افزار کتابخوان سوره مهر قابل استفاده است.

متنی

2,800 تومان

حجم : 966.0 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 162